LED осветлување Производителите на стадион | Стадион Светлини, Уличните светилки, Голем Површина Светлини, аеродромот & престилка осветлување, Паркинг светла, RGB ѕидот мијалник Светлини | TACHYON Светлини

Tachyon-LED-Спорт Потопот-светлината

LED осветлување Производителите на стадион | Стадион Светлини, Уличните светилки, Голем Површина Светлини, Airport & Apron Lighting, Паркинг светла, RGB ѕидот мијалник Светлини

за нас

TACHYON е иновативна Висок Power LED осветлување производителот од 2005. Имаме технологија врвни како ние придаваат големо значење на R&D тим од инвестира многу во подобрување на квалитетот на оптика & енергетска ефикасност. Нашите инженери ќе го решите вашиот технички прашања & ви овозможи со професионално новинарство DIALux симулација. инспиративна иновации & Постојана совршенство на осветлување ефикасноста се нашите основни вредности… (Прочитај повеќе)

експертиза – Преглед на производот на нашата висока моќност LED светла

Спорт & Стадион осветлување

TACHYON развива ултра тенок, светло-тежина & висока моќност LED светло за спортски стадион & Арена, што да се избегне скапите трошоци за засилување на полови. Нашите Премиум решенија за осветлување да се исполни условот 4K емитување, како и. Исто така, TACHYON ексклузивни термички управување подобрува ефикасноста & животниот век на светла до 80,000 часа; па може да се добие издржливи LED светлина спортови… (Прочитај повеќе)

улица & автопат осветлување

TACHYON Премиум Оптика & Asymmetric lens Technology for high power LED street light guarantee outstanding Lighting Uniformity. TACHYON уличното осветлување исполнува IP66 / IP68 услов толерира чести несакани временски услови. Со својот висок квалитет Алуминиумска легура школка, 'рѓа може да се спречи дури и нашата светла се поставени во близина на крајбрежниот регион или индустриска зона… (Прочитај повеќе)

Голема површина осветлување

Постојат безброј примена на LED Висока Bay светлината & Висока јарболот Поплава осветлување, како што Магацински, аеродромот, Паркинг, Затворен спортски терен, Порт, Градилиштето, железнички двор, и таков вид на големи области. Можете да уживате во супер светло & униформа осветлување, и намалување на потрошувачката на енергија за изборот на нашите Висок Power LED Прожектор. TACHYON вложува многу напори во дисипација на топлина дизајн. Нашиот супер ладење техника понатаму продолжува животниот век на 80,000 часа на L70… (Прочитај повеќе)

RGB од ѕидот мијалник

Бои разубави вашиот живот. Примената на високо-власт предводена од ѕидот мијалник вклучува изградба на фасада & декорација светлина, Надворешно светло, парково осветлување, фаза Светлина & расте светлина. TACHYON RGB светлина & Од ѕидот мијалник е компатибилен со двата Статични & Динамична боја се менува, а со тоа и се погодни за сценарио кое бара сложени осветлување ефект… (Прочитај повеќе)