Индустриски LED светла-Блог

Индустриски LED осветлување

Posted on

Индустриски LED осветлување

Индустриски LED светла-1

 

Индустриски LED осветлување е водечката тела во секоја производствена линија, која се смета за срцето на компанијата, бидејќи не само што произведува свежи производи циркулираат на пазарот, но исто така се добие ставки дефект за поправка. Без употреба на Индустриски LED осветлување, фабриката не може да работи 24/7 а со тоа и намалување на ефикасноста на производството. Покрај континуирано работење, безбедноста е уште нешто што треба да се однесуваат на. Соодветна индустриска Светлини може да се намали појавата на несреќа поради неодамнешна студија покажува дека постои значително односот помеѓу слабо работна средина & индустриска несреќа. Како сопственик на фабрика, вие не ќе бидат подготвени да се види дали има работници добивање повреден. Во контекст на оваа потреба, TACHYON Светлини произведува Висок квалитет Светла Индустриски LED кои го осветлуваат фабрика, магацин, градилиштето, рударска област и слични голема површина со високо униформа & светла индустриски потопот LED.

 

Индустриски LED светла-2

 

Предности на нашиот индустриски LED светла

Постојат огромен износ на LED осветлување индустриски производи на пазарот. Зошто треба да изберете производ TACHYON е? Прво на сите ние имаме ексклузивни топлина дисипација систем & систем за контрола на температурата. Постојана топлина прави штетни ефекти врз LED осветлување чипови, особено во фабрика која се вклучени високо на температурата,. густа алуминиум перки обезбеди многу голема површина за дисипација на топлина за индустриска LED осветлување. Освен, ние ги донесуваат отворен дизајн во индустриски LED осветлување, што значи дека има простор и шупливи структура помеѓу секој ред на LED чипови во индустриски светилки, кои им овозможи на воздухот вентилација.

Второ, нашите TACHYON Индустриски LED осветлување додава 80,000 часа живот распон тест. фабриката & индустриски рефлекторите работи за 80,000 часа, или 20-25 години. Важноста е во тоа што нема потреба да се замени светлина тела потопот, па често, а со тоа и намалување на трошоците. Кога во споредба со конвенционалните решенија за осветлување, изборот LED Светилки е мудар избор затоа што LED обично имаат 5 до 10 пати животен век на традиционалните Метал Халид или HID.

 

Индустриски LED осветлување & Магацински осветлување-3

 

Освен дисипација на топлина и животот, нашата употреба Индустриски LED осветлување квалитет CREE & OSRAM LED чипови, што ни овозможи да се производителот Висок Power LED Рефлектори има 150 lm / W, што е 10 до 12 пати на блескаво сијалица. Оваа висока ефикасност осветлување може да помогне да се намали вашата сметка за струја, бидејќи можете да го користите помала количина на енергија за производство на исти или дури и посветла осветлување кога во споредба со конвенционалните метал халид светилки. Па зошто да не се префрлат на Индустриски LED осветлување?

 

1000W-LED-поплави светлина,-Отворен-LED-Рефлектор

 

Производ пребарување на ЛЕР Светлини Индустриски

Ве молиме да се чувствуваат слободни да ни капка порака ако ви треба помош на вашиот осветлување проекти. Нашите инженер, ќе ви обезбеди со висок квалитет & БЕСПЛАТНО DIALux извештај симулација и да ви даде најдобра цена на LED Водно осветлување на.

 

прилог (Ве молиме да се чувствуваат слободни да испратите вашите PDF, docx, doc, jpg, png, gif, rar, zip датотека во рок од 5 МБ, ако некој)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *