LED светла Прилагодено-Блог

Прилагодено LED светла

Posted on

Прилагодено LED светла

LED светла се на најнова технологија за заштеда на енергија за осветлување. Диоди кои емитуваат светлина, LED, полупроводничка кој го претвора електрична енергија во светлосна енергија.

LED светла се одлични енергија штедачи, заштеда до 20% на консумира од страна на халоген осветлување износ, што значи дека значително заштедува на трошоците за енергија. повеќе така, LED светла имаат многу подолг животен век од секој друг вид на осветлување.

на TACHYON, ние разбираме дека како што се LED светла продолжува да се здобијат со повеќе популарност и постепено се користат во различни области, мора да има потреба за тоа што треба да се прилагоди за да работат оптимално за секој тип на апликација. Оттука, ние инвестиравме многу во кои доаѓаат со сорти на сопствени Наменска LED светла за подобрување на совршена изведба и крајна погодност во секоја област на примена.

 

1000W-LED-поплави светлина,-Отворен-LED-Рефлектор

 

Прилагодено LED светла Стадион

На стадионот, жива и енергична обичај висока моќност светла плени и го поттикнува возбудата меѓу гледачите, дури и пред да започне шоуто. Во текот на играта, брилијантен LED светла го прави секој потег недвижен.

LED осветлување технологија дава простор за нарачана низи, кои му даваат осветлување каде и како тоа е потребно, или со осветлувањето џеб или поплави области.

на TACHYON, нашите кориснички LED светла за стадиони направи за живописни и спектакуларен телевизиски емитувања и кристално јасни фотографии. Ние се експлоатираат на разновидниот природата на LED светла со брилијантно инкорпорирање на високо корисни функции на LED светло тела со одличен естетски изглед.

Еве некои од посебните карактеристики на нашите сопствени LED светла стадионот:

 • 80,000 часа животен век
 • Осовременувањето на до 150 инчи височини
 • Тела можат ефикасно да го замени 4,000W криеше тела
 • Прилагодено дизајни за секоја стадион терен
 • Одлично осветлување дизајни, кои се сретне со стандардна IES
 • State-of-the-art оптика за кристално јасен и уште покриеност.

 

2000W Висока моќност ЛЕР стадион светлината & Бол Теренски поплави светлина-фронтално

 

Прилагодливи LED Светилки за мебел

Можете да ја осветли оние "темни дамки" со нашите одлично осветлување индивидуализира LED светла поплави.

Нашите сопствени LED светла не се само во домот дизајни, но, исто така, врвен во нивните перформанси. Тие совршено се заменува конвенционалните халогени светла како, метални халиди и натриум Рефлектори.

Нашите сопствени LED рефлектори има следниве одлични карактеристики:

 • IP66 dustproof, водоотпорен и водоотпорна со респиратор вграден
 • Се заклучува и rotable загради
 • Врвен перформанси и елегантен дизајн
 • Добро прилагодени и за надворешна и внатрешна употреба
 • Имаат различни начини: Летно (5K), Природно (4K) и топло (3K).

Индивидуализира осветлување LED Висока Bay

Нашите сопствени LED светла за високи места се високо ефикасни. Откако и 'беше специјално дизајниран за високо заливи, тие се совршени решенија за осветлување за гимназиите, големи магацини за складирање, производствени капацитети, ладно магацини, воени бази, хангари авиони итн. Тие се најдобрата замена за скриени и ВЕЦ светло тела.

Осовременување на конвенционалните индустриски метал халид светилки со нашите индивидуализира LED висок залив светла драстично ќе се намалат трошоците за енергија на вашиот производство на компанијата, бидејќи на функцијата за заштеда на енергија LED светла. Ова исто така ќе се намали вкупната цена на одржување.

Од челични постројки висока температура до високо корозивни производствени погони, од алуминиум тенџере соби и топилници за производство на хартија растенија, нашите индивидуализира е многу погодна за сите видови на високо заливи пали барања.

 

High-јарболот-LED-Stadium-&-Голем простор-осветлување - @ - 1000W

 

Прилагодливи LED светилки

Комплексот природи на транспорт објекти повик за различни типови на осветлување, со цел да се олесни безбедноста на животот и, исто така, ги зачувате трошоци за одржување.

Нашите индивидуализира LED уличното осветлување е цена ефективен и одржлив избор за градови денес па натаму во иднината. Нашите енергетски ефикасни и ефективни сопствени LED патот светлина е многу лесен за одржување, управуваат и поправка (во случај на дефект).

Преку употреба на нашите сопствени LED светла, ќе се носат убавина, сигурноста и безбедноста на улици и патишта. Овие сопствени LED светилки донесе брилијантни, шарени, па дури и осветлување на улиците. повеќе така, тие се дизајнирани со материјали што може да влошување во различни временски услови кои ги дава своите карактеристики и чуден животен век.

Прилагодено ЛЕР Тунел светлината

на TACHYON, нашите сопствени LED тунел светлина обезбедува брилијантни и живописни ефикасно користење на енергијата за осветлување на тунели и подземни премини. Со примена на најновите иновации во областа на технологијата LED, нашите кориснички LED светла даваат значително намалување и во трошоците за енергија и трошоци за одржување.

Нашите сопствени LED тунел светла имаат следниве карактеристики:

 • Лесен дизајн за лесна инсталација
 • Анти-отсјај, па дури и на ниво осветлување
 • Високо проводен магнезиумска легура
 • IP66 рејтинг
 • ниво лумен се движат од 10,500lm да 21,000lm
 • отпорност на удар

на TACHYON, ние постојано да излезе со сопствен LED светлата на различни спецификации за да се сретне со различни потреби на нашите клиенти. Ние сме посветени на производство на state-of-the-art сопствени LED светла кои се најпогодни за посебни намени.

Истрага за Кориснички Светлини Производи

Ако сакате да го прилагодите вашиот сопствен LED светла, Ве молиме слободно да ни испратите порака на e-mail info@tachyonlight.com или пополнување на контакт формата подолу. Ние сме во потрага очекуваме да вашата порака.

 

прилог (Ве молиме да се чувствуваат слободни да испратите вашите PDF, docx, doc, jpg, png, gif, rar, zip датотека во рок од 5 МБ, ако некој)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *