LED морско пристаниште Lights-1

Морско пристаниште осветлување LED

Posted on

Морско пристаниште осветлување LED, Испорака Порт Светлини, Харбор светлината | TACHYON LED Светилки за мебел

LED осветлување морско пристаниште е еден од најпредизвикувачките проекти во пристаништето осветлување индустрија. Оваа област и на тој начин услов моќта на морско пристаниште светла ќе биде многу тешко, со фактот дека за спречување на корозија, бидејќи на висока концентрација солена морето магла. Освен, работници на кранот и возачите се потпираат на висок квалитет LED осветлување морско пристаниште & Превозот светла кои имаат висок осветлување униформност.

 

LED морско пристаниште Lights-1-

 

Преглед на морско пристаниште осветлување LED & пристаништето светла

Во пристаништето и товарен брод објекти, ние ги користиме голем столб има повеќе Висока моќност ЛЕР морско пристаниште светла за да обезбеди општо поплава осветлување осветлување во текот на пристаниште & превозот пристаниште. Овие светла се бара голема количина на потрошувачка на енергија, но LED осветлување порта опција за TACHYON Светлини е намалена за 80%. Како и за конвенционалните светилки, проблемот е во тоа конвенционалните извори на морско пристаниште светлина како што се натриум висок притисок и метал халид се светли кога нови, но влошување лумен (намалување на нивото лукс) може да се случи во релативно кратко време. Замена на сијалица не е лесна задача, со светло инсталиран на висина од 100 до 150 нозе, затоа,, долготрајни LED морско пристаниште осветлување решение е од витално значење.

Вториот проблем е традиционалниот дизајн на морско пристаниште Светлини - има една ригидна монтирање на морски светла и има тенденција да се соочи директно на земјата, што го прави големо влијание врз единството на осветлување. Во однос на ова, TACHYON развива Премиер Прецизирај оптичкиот систем на леќа, па како да се дизајнира и да ја менувате LED осветлување решение морско пристаниште во основа од случај до случај да обезбеди супер светла & униформност светла за вашите Порт Море.

Така, со TACHYON висока моќност LED морско пристаниште Системи за осветлување, понова, подобро осветлување системи кои може да се користи за да се подобри квалитетот и светлината, количината на светлина & дистрибуција на светлината во внатрешноста на пристаниште. TACHYON LED морско пристаниште осветлување систем може да се користи за повеќе од 80,000 часа, па ние не треба да го замени светилки за 10 години 24/7 работа. Ние се стремиме да обезбеди најдобро решение за да се подобри видливоста, анти-отсјај, Зачувај го намали трошоците за енергија и фреквенцијата одржување на истовар област, површина за сад, или било посебна апликација кран осветлување во морско пристаниште осветлување области.

 

LED морско пристаниште Lights-2

 

Морско пристаниште Висок јарболот светлината & Авор Светлини

Морско пристаниште Светлини во поставување на високи јарболот - се користи за замена на метал халид или HPS светлина во опсег од 250W до 4000 W. Светлината има 5 години гаранција. Овие светла се трошат помалку енергија и се поефикасни за да се произведе повеќе од 200,000 лумени. во прилог, тие имаат последниот тип на објектив кој предизвикува околу 90% lumen utilization. We will help as much as possible when there are storage places, контејнери и чување места кои бараат висока јарболот морско пристаниште системи за осветлување. Нашите службеници за поддршка & инженеринг секогаш се подготвени за клиент пребарувања и да се обезбеди најдобрите совети за купување на LED морско пристаниште решенија за осветлување дали се пристаниште системи за осветлување или закачалката LED осветлување системи. Освен, ние постојано се стремиме да се обезбеди чувствувате пристаниште осветлување решенија во согласност со барањата на клиентите, како што се систем пристаниште осветлување, пристаништето систем за осветлување, закачалката систем за осветлување, и други огромна област решенија за осветлување. Ние имаме тим на експерти за справување со извештаите за DIALux & осветлување дизајн. Ние нудиме само производи со врвен квалитет.

 

LED морско пристаниште Lights-3

 

Видови на LED осветлување морско пристаниште

Некои од долгорочна корист на LED осветлување системи вклучува: LED систем за осветлување ги намалува трошоците за одржување и до 60% во однос на вкупните трошоци направени при користење на метал халид светилки. исто така,, век на траење е 80,000 часа, што во голема мера ќе ги зачувате на трошоците за одржување на осветлувањето на пристаниште. LED осветлување закачалка: Закачалката LED осветлување е прекрасен извор на светлина за осветлување на портата доковите и терминали, особено се примени на надворешни монтажа. Нашите LED осветлување систем закачалката го подобрува квалитетот на осветлување на целата порта, иако тоа е во прилог на надворешниот ѕид, областа на палубата, приморскиот пол, или на врвот од клучните кран. Харбор светлината - морско пристаниште светлина во пристаништето дава нов изглед на пристан и превозникот. TACHYON обезбедува најдобрите пристаништето осветлување & морско пристаниште осветлување опции кои поефикасно ќе го осветлуваат вашата порта област клуч. Харбор светлината е исто така важно од безбедносен аспект на; тоа е затоа што соодветно осветлување може да им помогне на снимање видео надзор & исто така, нека луѓето се чувствуваат безбедно. Со користење на LED осветлување систем пристаниште за пристаниште терминал, ние може да гарантира подобрување на енергетската ефикасност и безбедност.

 

LED морско пристаниште Lights-4

 

Материјал на LED осветлување морско пристаниште, Харбор светлината & испорака Рефлектори

Морско пристаниште осветлување е подложни на корозија, бидејќи на солена магла на морето. Како TACHYON справи со ова прашање? Нашето пристаниште светлина тела & морско пристаниште осветлување помина суровата солена вода и ветер тест. Овие светла се направени од високо квалитетни алуминиумски легури надворешната школка & поликарбонат леќата, и се многу добро изграден и моќни, кои биле во употреба за многу години во вашата порта и сад објект. Ние нудиме 5 Години гаранција, како и.

Ако сте загрижени за тоа како да се промени традиционалниот систем пристаниште осветлување, ние ќе ви помогнеме со висок квалитет LED осветлување морско пристаниште, вклучувајќи дизајн на осветлување и уредување на инсталација. Откривањето на нови LED осветлување систем е направен да се зајакне осветлување порта. Новиот LED осветлување морско пристаниште има способност да трае околу 80,000 или повеќе часа.

 

1000W-LED-поплави светлина,-Отворен-LED-Рефлектор

 

Производ пребарување на морско пристаниште осветлување LED

прилог (Ве молиме да се чувствуваат слободни да испратите вашите PDF, docx, doc, jpg, png, gif, rar, zip датотека во рок од 5 МБ, ако некој)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *