Стадион Lights-&-Спортско-светла

Стадион Светлини & LED Прожектор Спорт

Posted on

Стадион Светлини & Спорт осветлување | Со висока моќ предводена од поплави светлина Производителите

Стадион Lights-&-Спортско-светла

 

LED светла Стадион е важен додаток на фудбалски стадион, но не многу луѓе се обрне внимание на светла на стадионот. Дали сте дури и се прашувале како да се осветли голем стадион? LED светла Стадион дизајниран да се прилагоди на различни барања за осветлување на стадиони, која е достапна од TACHYON Светлини. Нашиот стадион LED светло исто така, може да се користи за надворешно осветлување, како што се спортски Теренски осветлување, аеродром, аудиториум, градилиштето, паркинг, употреба пешачка. Изберете од различни LED стадионот поплава светла од 60 до 10,000 вати, 9600 до 1,600,000 лумени. Ги имаме сите ниво лигата Фудбал LED осветлување & Стадион осветлување од средно училиште и факултет фудбал во затворен арена фудбал и професионален фудбалски терен вклучувајќи мак. тековната мак осветлување стандард е за 250 ФТ свеќи на местото што лесно може да се постигне со LED осветлување. Рагби е малку ниско, 150 нозете на свеќа е потребно, средно училиште фудбал само бара 50 нозете свеќа.

 

2000W Висока моќност ЛЕР стадион светлината & Бол Теренски поплави светлина-фронтално

 

Осветлување на Стадион отворено

Нашите LED Спорт Поплава осветлување заштедува до 80% на употребата на енергија во споредба со традиционалните стадион осветлување и има живот на повеќе од 80,000 часа, па потребата за замена на светилки кои не се многу големи. во прилог, намалување на топлина како резултат на LED осветлување стадионот на затворен стадионот ќе се намали товарот на системот за климатизација и спаси повеќе енергија. Нашиот стадион LED осветлување линија на производи вклучува LED светла стадионот, LED светла замена стадионот, LED спортски терен осветлување реновирање, и ги претвора традиционалните стадион осветлување на повеќе енергетски ефикасни надворешно осветлување арена. TACHYON светлината Светлина Конзорциумот нуди дизајн (DLC) одобрени стадион LED осветлување за регионалните и федералните попусти и стимулации. За повеќе информации за нашите LED осветлување спортски стадион и да наредат следните LED осветлување поле, Ве молиме да ни капка порака info@tachyonlight.com. Ние обезбедуваме бесплатна ревизија комерцијални осветлување како што се трошоците заслуги и анализа на враќање на инвестицијата, ние ќе ви кажам за најдобар отворено арена светло за продажба во согласност со потребите на клиентите.

Фудбалски стадион осветлување е вредно да се инвестира во LED осветлување решенија, вклучувајќи затворен фудбалски терен или на отворено. Хај-тек LED осветлување технологија има преземено во текот метал халид светилка. Тоа е затоа што на LED осветлување е докажано да биде сигурен, разноврсна и ефикасно користење на енергијата. Стадионот и да имаат корист на спортски терен од сите видови на спортски должи на стадион LED светла и вредностите кои таа ги носи со областа. Повисок квалитет на светлина добиени од нашите LED пристаниште светлина тела ќе овозможи подобрување на искуство вентилатор и подобрување на безбедноста. Во прилог на подобро искуство што се нуди преку нашите спортски светло LED, тие се обезбеди огромна заштеда на енергија, подолг живот, многу придобивки на чекање за да го отклучите.

 

1000W Висока моќност ЛЕР Стадион поплави светлина-фронтално

 

Примена на стадион Светлини

Нашите LED спортски примена светилката е речиси бесконечна било спорт апликација може да се мисли на. Тие се совршени како спортски терен светла, спортски суд светла, стадиони и сали. Како поспецифични пример, ајде да зборуваме за тоа како нашите LED светлото на рефлекторите пристаниште може да се примени на фудбалски стадион, фудбалскиот терен, терен за кошарка, безбол поле, тениско игралиште, голф, ноќен живот, игралиште, дури и хокеј линк Дали. Секако, ова е само примена ние разговаравме за. Постојат многу повеќе работи….

Но, зошто да се реши со минимална количина на светлина кога ќе може да им даде на вашите фанови најдобрите спортски искуство со одличен осветлување обезбедени од страна TACHYON LED светла? Во отворен фудбалски стадион, LED светлина која може да издржи различни временски услови, како силен ветер, дожд, замрзнување температура е неопходна. LED светла Стадион Исто така, треба да се кандидира на долги растојанија од реалните на сијалицата на површината на теренот. LED осветлување фудбал е точна, конзистентна и ефикасна. Избегне загадувањето на светлината со мала дефиниција која стадион LED светла може да им даде на вашиот фудбалски терен. LED осветлување обезбедува конзистентна ниво на светлина во текот на фудбалски стадион со кој се гарантира јасна видливост на топки, линии и играчи со боја на дневна светлина температура.

 

Безбедност на игралиште со LED светло

спортисти’ безбедноста е голема загриженост. Бидете сигурни дека на полето светлината на фудбалот е доволно светла за да не се повредат, и не даде сенки или сјајот на лулашки. Без разлика дали вашата лига е мал фудбал или на отворено, фудбал осветлување е совршен за високо пол светла и осветлување Водно за да се обезбеди светлината квалитет потребни за безбедност плеер и забава.

Кога станува збор за фудбалски стадион и арената LED светло, TACHYON LED може да се сместат сите ваши потреби осветлување. Дали сте размислува за надградба на вашиот осветлување? Имајќи го во предвид вашите потреби и очекувани резултати, ние обезбеди јасен увид и совети за тоа како да се оцени постојните објекти и се оптимизира осветлување планови. Ова ги вклучува целосен редизајн на едноставни LED прегрупирање решенија. Спортски објекти кои не се префрлени на стадион LED светла ќе изгуби голем приход. Поради неколку предности на екстремна заштеда на енергија, ниска потрошувачка на енергија, шок отпор, долг живот, одржување ниска, одлично ниво на светлина и мала тежина, LED светла стадион е идеален за сите спортски објекти.

Ве молам да ми даде можност да блесне вашиот место. Со користење на TACHYON светлината, спортската игра ќе стане вистински возбудлив настан. А не-блескави осветлување камерата снима акцијата и јасно се гледа публиката на активностите во областа. Архитектонски осветлување ќе привлече фанови и го осветли местото на одржување. Интелигентни системи за контрола на намалување на трошоците и подобрување на оперативната ефикасност. Ние ќе ви покаже како да се зголеми флексибилноста на местото на одржување, зголемување на бројот на настани, заштеди пари, и реализација на уникатен и иновативни повеќенаменски спортски и забавни место. Ако имате дополнителни истрага на стадионот Светлини, Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате со користење на формата подолу, или на info@tachyonlight.com

 

Производ пребарување на стадионот Светлини

прилог (Ве молиме да се чувствуваат слободни да испратите вашите PDF, docx, doc, jpg, png, gif, rar, zip датотека во рок од 5 МБ, ако некој)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *