LED Тунел Светла и осветлување метро-Блог

LED тунел светла

Posted on

LED тунел светла & Подземни осветлување @ TACHYON Висок Power LED светла Производителите

LED тунел светла се смета како еден од најважните компоненти во тунели. соодветен & соодветно осветлување обезбедени од страна на ЛЕР Тунел Светлини, секако, може да се намали појавата на сообраќајни несреќи. TACHYON Светлини специјализирана за конкретни проекти кои се однесуваат на користење на LED светла за тунели и нуди решенија за различни тунел осветлување имаат различни барања и предизвици. Таа неодамна беше потврдена во многу делови на светот дека LED тунел светла се совршено решение за тунели и подвозници некогаш позната како темна и калливи патишта, бидејќи од неа извонредна осветленост, осветлување униформност & животниот век, кој е Предностите на LED тунел светла во однос на конвенционалните метал халид светилки на криеше Лампи.

 

LED-тунел-Lighting,-Подземни-светло-&-Метрото-осветлување - @ - Во светот испорака

 

Заштеда на енергија сопственост на ЛЕР Светлини тунел

LED тунел светла сега се претпочита над светло тунели. Нивните карактеристики вклучуваат долг работен век, одлична стабилност и висока ефикасност осветлување. на брзиот развој на сообраќај низ целиот свет доведе до зголемување на побарувачката тунел. Побарувачката за LED тунел светлина е директно зголемува поради заштеда на енергија и безбедност. Моментално, LED светло се повеќе се користи за осветлување на јавните патишта мрежи, вклучувајќи тунели, наместо старите празнење со висок интензитет (HID) системи за осветлување. LED осветлување систем. Денес тоа е докажано да биде комплетен тунел светлина тела за подвозник. МЗ и ВЕЦ опрема за осветлување обезбедува атрактивна комбинација на тестирани механички структура, ниска цена и висок интензитет на светлина на системот за осветлување тунел. Серијата на МЗ и HPS осветлување обично покажува максимална брзина од 400 W за нежните кои ги исполнуваат условите тунел осветлување. Со TACHYON Светлини, 130W – 140W LED диоди може да ги прави истите работи. Затоа, може да се забележи дека потрошувачката на енергија се намалува на 1/3 од неговата оригинална вредност а со тоа заштеда на вашата сметка за струја.

 

Предности на LED тунел светла

На TACHYON Светлини, нашата главна работа е да се покаже & промовирање на некои од одлични карактеристики на LED осветлување, која се залага за фактот дека LED светло тела пат се исплатлива инвестиција во двете краткорочни и долгорочни кога станува збор за осветлување. Просечната животот на high-end LED осветлување се проценува на 10 години ако работат на осветлување LED тунел 24/7. во прилог, тоа е многу ефикасна, што значи дека јазот меѓу моќност и внесување на енергија е многу незначителни, што подразбира ниска цена за време на животот на работа. Иако тоа може да варира од производител до производител, на LED тунел светлина има слични карактеристики. Најпрво, дека има моќ ефикасноста на 95% или повеќе. Со други зборови, тоа го користи 95% помалку енергија отколку нормално светло како што МЗ & HID. Второ, живот е околу 80,000 до 100,000 часа на L70, што значи дека светлината ќе биде задржан најмалку 70% на своите ден-една вредност по 80,000 до 100,000 часа. конечно, агол зрак е 90 ° за вертикална оска и 100 ° за хоризонтална оска и дистрибуција е направено со помош зрак или шема крива која гарантира висок осветлување униформност, влезниот напон бара AC 90-265V кој е погоден за инсталација во светот. Нашите LED осветлување тунел е компатибилен со софистицирана контрола на светло, како и.

 

LED Тунел Светла и осветлување метро-1

 

Анти-отсјај LED тунел осветлување

Развиена користејќи софистицирани оптички моделирање, униформа прогресивен дизајн фрли светлина, на LED тунел светла леќа создава избалансиран и анти-отсјај осветлување модели во тунел без оттргнува сјајот или сенчење. Од мали LED низа се состои од индивидуални модул чипови и се состои од високо ефикасен извор на светлина со кориснички модел зрак, тоа е униформа и прво да се симулирани во DIALux пред отворањето на проекти LED тунел светла. Со користење на вкупниот принцип внатрешна рефлексија, објективот на секоја LED може да биде поширока, кој е, исто така, се применуваат за тесни зрак агли.

Зошто LED но не HID?

Нашите ЛЕР има две големи предности што се систем тунел осветлување во текот HID. прво, квалитетот на светлината, и второ,, ефект на намалување на обемот на сообраќајот. LED светло емитери имаат одлична осветленост осветлување бидејќи тие ги обезбедуваат подолго растојание на осветленост. LED тунел светла TACHYON е, за разлика од традиционалните HID, овозможува рамномерно осветлување во текот на тунелот. во прилог, нашите LED светла, за разлика од МЗ и HPS осветлување системи, едвај успеваат и распон на живот е многу подолг. Како резултат, веројатноста дека различни делови од тунелот ќе престане исклучување на струјата ќе биде исклучително ниско. Освен, секој сет на LED тунел светла се врзани во паралела; затоа,, една или неколку од нив оди надвор нема да влијае на останатите. Таа нуди повеќе лесен за одржување и ниски трошоци за одржување, и намалување на монотоно повторно осветлување задолженија, намалување на она што се случува одново и одново и зголемување на безбедноста и сигурноста на нашите животи.

 

LED Тунел Светла и осветлување метро-2

 

Материјал на нашите LED светла тунел

Наводите за користење на LED осветлување во тунели се темели на две главни простории, имено, квалитетот на светлината и на трошоците за секунда и одржување. Подобрување на квалитетот на осветлување на LED светла Тунел е докажано да биде многу важна за возачите и пешаците, како и. Затоа, во некои космополитски градови, ние одлучивме да инвестираме во LED осветлување Тунел за подобрување на транспортната мрежа, и одлучи да направи областа на јавните тунел повеќе атрактивен и безбеден за корисниците на патот. Повеќето од овие LED тунел светла се конструирани со користење на еколошки и високо сигурен материјали, како што се амбалажите се направени од алуминиумска легура & нерѓосувачки челик. Транспарентен леќа е направен од калено стакло и го спречува прашина и вода од корупција на сијалицата. Нивната структура го прави возможно да се работи и во влажни и висока температура средини. денес, постојат три главни видови на LED светла се користи тунел во светот.

 

Специјални Поени да се забележи на ЛЕР Тунел светлината

Напредно материјали, техники и извори на светлина се донесени за производство на LED тунел светла. Од тунелот осветлување не е како нормална патот осветлување, тоа е важно за производителите да се забележи дека лошите услови на животната средина, како вибрации, бучава, возило издувните гасови и да влијае врз тунел осветлување. Со ова на ум, производители на тунел светла треба дополнителен простор за да се осмисли дизајни за да им понуди на најдобрите систем Доводниот тунел осветлување, која создава безбедна средина за пешаци, велосипедистите, и возачи.

Сепак, пред да одлучат, ние препорачуваме да се консултирате со главниот производител на LED тунел светлина. Во консултации, создавање на дизајн кој користи најмалку бројот на светилки за оптимално осветлување ефект гарантира дека проектот ќе биде успешен. Исто така, тоа е разумно да се запамети дека дизајнот на тунелот влијае потребните осветлување како и сите тунели не се прави. Специјални светла тунел исто така, може да биде дизајнирана да ги задоволи барањата на клиентите. Место не е проблем, бидејќи повеќето производители да ги достави до повеќето земји во светот.

Ако Вашиот проект е потребна Висококвалитетен LED тунел светла, Ве молиме да се чувствуваат слободни да ни капка порака со помош на формуларот подолу, или на info@tachyonlight.com. Ако сакате да се погледне во спецификацијата на производот на ЛЕР Светлини тунел, можете да добиете пристап до оваа страница: LED осветлување тунел, подземни Светлини & Метрото осветлување @ светот испорака.

 

LED Тунел Светла и осветлување метро-3

 

Производ пребарување за квалитет LED осветлување тунел

прилог (Ве молиме да се чувствуваат слободни да испратите вашите PDF, docx, doc, jpg, png, gif, rar, zip датотека во рок од 5 МБ, ако некој)

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *