LED светла паркинг-Блог

Паркинг осветлување LED

Posted on

Паркинг светла LED

Паркинг светла LED се витален елемент во паркинг, особено во текот на ноќта. Замислете без светла на паркингот, возачот не може да се види на патот јасно и да се најде на просторот за паркирање, она што предизвикува најсериозен проблем ќе биде безбедносни проблеми. Светлата осветлување обезбедени од страна на паркинг осветлување дава подобра визуелизација и снимање на видео надзор; затоа,, користење на високо квалитетни, долготрајни паркинг светла направи јавна отворен простор побезбеден, посветла и повеќе енергетски ефикасен. нашата LED паркинг Светилки за мебел се наменети за надворешна монтажа на еден широк простор, овие инструменти се направи простор за повеќе безбедно и да се обезбеди повеќе добредојде светла за осветлување.

LED светла паркинг-1

 

Безбедноста на паркинг светла

скршени & влошување на паркинг светла може да стане катастрофална во силен тајфун и ветер. Многу комерцијални друштвото за осигурување не ги покрива судир предизвикани од ветерот-сноси столбови. Животите на автомобили и луѓе се сериозно загрозени кога големи објекти како што се комерцијални светла & LED паркинг светла судрат против земјата со силата на висока брзина на ветерот. TACHYON LED паркинг осветлување донесува отворен дизајн, што значи дека се шупливи структура помеѓу секој ред на светлината. Празнините меѓу единицата за паркинг светла им овозможи на воздухот премин, па како да се толерира силен ветер. Ако се погледне поблиску, може да се открие дека има густа алуминиумски перки за дисипација на топлина. Ова се задржи внатрешната температура на LED чипови на долниот опсег; така што и понатаму да го продолжи животниот век и подобрување на осветленоста. Овие паркинг светлина столбови додадете светли паркинг светла се направи место побезбедно и повеќе добредојде за јавни површини, улици, тротоари и тротоар, и нека луѓето се чувствуваат безбедно и побезбеден.

 

Отворен дизајн предводена Потопот-светла

 

Нашите паркинг светла помага

Подредување електрични светла во комерцијални паркинг осветлување е често збунувачки и комплициран. LED светла Паркиралиште се важни за безбедноста и не само што ги исполни осветлување регулаторни стандарди, но, исто така, мора да ги исполни барањата на осветленост, и светлината дистрибуција. Во отсуство на технички напредни автомобили комерцијални паркинг осветлување столбови клиенти изберете одредени светилки, утврди пол височини, опрема за осветлување и столбови брзината на ветрот во областа Кога одговара на вредноста ЕПА, станбени парково осветлување и дизајн, користење на precomputed пресметки и комбинации, при вршење на математички работа пакување на комерцијални паркирните светла и столбови. Со други зборови, ние ќе ви помогнат дизајн на осветлување. TACHYON ќе ви обезбеди со БЕСПЛАТНО DIALux LED паркинг извештај осветлување симулација & се разгледа и други параметри за да се исполни условот паркинг проектот за осветлување.

Агенцијата за заштита на животната средина ги регулира и за осветлување на комерцијални паркинзи и уредување на светлина и распределба на височини колона. Вредноста на тела за прилагодување на аголот на кој светилката дистрибуира осветлување и пол вредноста на ЕПА директно претвора способноста на паркинг светлина пол комерцијално да го издржат meteorologically утврдените специфични брзината на ветерот на одредена област директно се однесуваат, па можете да видите дека има строги стандарди на паркинг светла. TACHYON ќе помогне да се идентификуваат и решавање на соодветните прописи кога ќе се купување на LED светла паркинг. Повеќето места за паркирање се осветлени со флуоресцентни светилки, кои се обезбеди подеднакво осветлување. Сепак, модерен LED решенија може да се направи паркинг осветлување поефикасен и поекономичен. Овие светла се затемнети и лесно може да се интегрира со системите за контрола на осветлување и сензори за движење, што го прави можно да се користи светлината поефикасно и драматично да се намали трошоците за енергија. во прилог, на 100 W паркинг светлина може да го замени 400 W метал-халид.

 

LED светла паркинг-2

 

Прилагодување на паркинг осветлување LED

Паркиралиште за осветлување на станбени пејзаж понатаму подобрува погодности на комерцијални паркирните светла и пол пакети. TACHYON овозможува бесплатно прилагодување услуга за клиентите, така што да им понуди подобар паркинг светла производи. Ние ќе го изберете одредени зрак агли, моќ, видови на паркинг светла во случај до случај основа. Сакате да добиете повеќе идеја сега? Можете да ни капка порака поврзана со паркинг светла или било голема површина осветлување преку info@tachyonlight.com. Имаме околу 12 години искуство на голема површина осветлување & Паркинг светла. Нашиот професионален инженер ќе ви помогне да направите да се случи.

 

LED светла паркинг-3

 

Предности на паркинг светла LED

LED паркинг осветлување обезбедува кул опција за да им помогне со прашања за паркирање. Најпрво, ЛЕР може да произведе повеќе ефикасни лумен излез, што значи поширока, поконзистентна покриеност од онаа на Метал Халид & HID. Со висок осветлување униформност на ЛЕР Светлини паркинг, корисникот road возило, на пример драјверот и пешачки може да се визуелизира на тротоарот & автомобил патот појасни и да се спречи несреќа се случи. LED сијалица за паркинг трае многу подолго од конвенционалните блескаво сијалица. Таа има позитивно влијание врз вашиот тим одржување, бидејќи LED паркинг светла може драматично да ги намалите трошоците за одржување и фреквенција, како и сметката за електрична енергија. Немате потреба да се замени паркинг осветлување LED за најмалку 15-20 години. Преку поставувањето ќе конвенционалните метал халид светилки или HID да LED паркирни светла, може да ви помогне да заштедите на животната средина.

Со цел да се обезбеди сигурноста и леснотија на сообраќај на посетители, вработени, и донесување на сообраќајот, без разлика дали се поседува или управува, дали паркингот е големи и мали, е потребно паркинг осветлување. TACHYON висок квалитет паркинг светла обезбедува широк спектар на осветлување, како што се власт, тежина и сноп да одговара на било уредување на паркинг светлина столбови. Во повеќето случаи, светлата во паркингот на LED диоди ќе донесе голема корист за сите средства што ги користи. Главната предност вклучува 95% енергетската ефикасност и 70% заштеда на сметката за електрична енергија. во прилог, ние се развие анти-отсјај оптика за да се избегне било каква иритација на патот корисник.

 

1000W-LED-поплави светлина,-Отворен-LED-Рефлектор

 

Производ пребарување на LED светла паркинг

прилог (Ве молиме да се чувствуваат слободни да испратите вашите PDF, docx, doc, jpg, png, gif, rar, zip датотека во рок од 5 МБ, ако некој)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *