Рударство Lights-Блог

LED светла за рударство

Posted on

LED светла за рударство

32-High-Power-LED-Рударство-светла

 

Преглед на рударство сијалици

Рударство Светлини е-мора да има додаток во рударската индустрија, особено копа за злато & дијамант. ЛЕР Рударство светилки дозволи 24/7 работењето на рудникот. Темна и длабока рудниците се инхерентно опасни авантури за рударство. Во минатото, рударската индустрија се соочуваат неколку оперативни ризици, вклучувајќи фатална болест на белите дробови со многу медицински сестри, вклучувајќи и смртни случаи од несреќи за влечење, недостаток на кислород и се распадна нагазни мини, неколку години по напуштањето на рударската индустрија го. Сепак, најголем број на жртви се должи на експлозија на рударски светилки се должи на палење на гасот метан. Во однос на ова, тоа ќе биде мудро да изберат да ги користат LED светла за рударство. во рударството, осветлување е многу важно. без светлина, рударите не можат да работат. Сепак, светлина има многу несакани ефекти, со сериозни последици за здравјето, како што е од суштинско значење. Од крајот на деветнаесеттиот век до почетокот на дваесеттиот век рударски работници запали запаливи гасови во рудникот и се користи потенцијално fireable светилка рудникот и обично е предизвикана експлозија на високо ниво на жртвата. Во минатото, рударите често се користи отворен рударска светла како што се свеќи и висечки ламби, но после тоа тие се користат карбид сијалици и масло фитил светилки, кои ги носат со шлемови и капи. Со употреба на ЛЕР Светлини рударство, работата може да биде побезбедно.

 

LED светла Рударство-1

 

Важноста на ЛЕР Светлини рударство

денес, подобрување на рударска светла технологија не предизвикува експлозија, па тоа е многу безбедно и не предизвикува белодробна болест, Па за разлика од пламените јазици се користат во минатото, го донесе иновации на LED мини. на LED светло за рударство овозможува рамномерно осветлување и има подолг живот од светлина рударството се користи во минатото. Осветлување за индустриски рударски, LED осветлување за коп, LED осветлување решение за рударската индустрија, LED осветлување во рударската индустрија.

на TACHYON, ние направивме квалитет & злато стандарди LED светло рудникот да го издржат тешките услови на рударските операции. Рударство LED осветлување решенија се произведени за да се исполнат строги барања за рударство. на TACHYON, тим на истакнати наменски LED рударска светла инженери потроши квалитетно време истражување и дизајнирање. И ние предложи серија на соодветни LED рударска светла на рударскиот бизнис во целост да се исполнат барањата на индустријата. Нашата линија на LED светла за рударство решенија за рударска индустрија овозможува рамномерно осветлување, подобрување на ефикасноста, ефективни осветлување, анти-блескави осветлување. Нашите LED осветлување за коп може да се пофали униформа и униформа осветлување, со што на соодветен начин избегнувајќи непријатностите предизвикани од замор и ја менуваат бојата, веднаш дава соодветно осветлување и симулирање бел ден; затоа,, нашите LED светла Рударство ќе биде подобар избор.

 

LED светла Рударство-2

 

Предности на нашите LED осветлување за рударство

Во споредба со традиционалните осветлување, на LED осветлување решение за рударство за рударската индустрија е далеку повеќе рентабилно за инсталација, одржување и поправка. Ова има директен ефект на намалување на трошоците за поправка на фабриката за рударство светла. LED светла рудникот е причината зошто економски свесен рударски постројки се внимава за да ги инсталирате, поради тоа што чини многу помалку за одржување. Осветлување за индустриски рударски, LED осветлување за рударски коп, LED осветлување решение за рударската индустрија, LED осветлување во рударската индустрија. Нашите ЛЕР има две големи предности како осветлување камин рудникот: Прво, висок квалитет на осветлување, и второ,, тоа е апсолутно здравје пријателски кој генерира многу добра усогласеност. Рендерирање е одлична, бидејќи LED светло рудникот ја дава одлични бои. Нашите LED светла обезбеди униформа осветлување во текот на рудникот, за разлика од конвенционалните отворен пламен. развиени со користење на напредна оптичка gadget моделирање, LED светла за рударство леќа обезбедува единствен модел за осветлување во блескави и блескави рудници.

TACHYON е безусловно работи на обезбедување висок квалитет на решенија за осветлување за рударската индустрија. Ние сме постојано инвестирање во истражување за да се задржи на state-of-the-art иновации во областа на LED светла за рударство. За LED осветлување во рударскиот бизнис, ние сме постојано работи на подобрување на моменталната состојба. нашата апсолутно безбеден светло за индустриски рударски е наменета исклучиво за тешките услови и кисела прашина од рудници и други лоши средини. Ние сме обезбедување на сигурен LED осветлување решенија погодна за континуирана носат поради рударски активности и операции за рударската индустрија.

 

 

Прашање за рударство Светлини Производи

Ако ви е потребна Висококвалитетен LED светла за рударство, Ве молиме пратете ни порака за многу информации на e-mail info@tachyonlight.com или пополнување на контакт формата подолу. Ние сме во потрага очекуваме да вашата порака.

 

прилог (Ве молиме да се чувствуваат слободни да испратите вашите PDF, docx, doc, jpg, png, gif, rar, zip датотека во рок од 5 МБ, ако некој)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *